+420 553 766 111
sekretariat@snopava.cz
Slezská nemocnice v Opavě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
Vážení klienti, návštěvníci,

děkujeme Vám za zaslání Vašich názorů, dotazů. Všechny připomínky jsou vždy předány na příslušná oddělení našeho zdravotnického zařízení. Rádi bychom Vás ujistili, že všechny příspěvky - ať už pochvalné či kritické - jsou projednány.

Po prošetření Vašich upozornění, názorů či podnětů budete o výsledku i o případných nápravných opatřeních informováni.

Vedení nemocnice vítá veškeré příspěvky, které napomohou k dalšímu zkvalitnění péče o klienty a návštěvníky Slezské nemocnice v Opavě.

Formulář pro zaslání názoru
  Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v rozsahu "jméno, příjmení" za účelem zveřejnění mého názoru na tomto webu. Pokud uvedete "e-mail", bude zpracován pouze za účelem odpovědi na Váš názor či dotaz a po ukončení této činnosti nebude dále uchováván. Zpracování probíhá v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady č. 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (GDPR). Souhlas se zpracováním můžete kdykoliv odvolat - více informací viz. INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO PACIENTY.

 

Napsali jste nám v letošním roce
Napsal(a): Soňa Wenzelová
Datum: 31.12.2013 10:34:52

Dobrý den, rádi bychom touto cestou poděkovali gynekologicko-porodnickému oddělení za velmi profesionální přístup během porodu. Velký dík patří paní doktorce Šefčíkové a sestřičkám z porodního sálu za skvělý přístup, podporu a péči během porodu, stejně tak všem sestřičkám z šestinedělí a novorozeneckého oddělení za velmi starostlivou péči, ochotu a laskavost během našeho pobytu… Děkujeme, spokojení rodiče Soňa a Martin a malý Martin na bílém koni (8.12.2013).
 
Napsal(a): Vlasta Krejčí
Datum: 30.12.2013 08:14:22

Děkuji panu doktorovi Henzlovi za perfektně provedenou operaci ramene /TEP/ a vzornou péči sestřiček a doktorů na ortopedickém oddělení nemocnice v Opavě, jejich profesionální a lidský přístup k nám pacientům. Do nového roku 2014 přeji pevné zdraví a síly pro svou práci a spokojené pacienty. S úctou Vlasta Krejčí.
 
Napsal(a): Lukáš Milko
Datum: 11.12.2013 19:13:12

Dobrý den . Jménem svým a mojí maminky Veroniky Milkové mnohokrát děkuji za perfektní péči na oddělení ORL. Laskavý přístup a vstřícnost jaké se jí dostalo od sestřiček a doktorů byl na výbornou . Mnohokrát děkuji, přeji Vám málo pacientů, ale stejně spokojených a pěkné svátky. S úctou Lukáš Milko.
 
Napsal(a): Hana Petrásová
Datum: 10.12.2013 10:33:54

Dobrý den, chtěla bych poděkovat všem pracovníkům pod vedením pana primáře Foldyny z oddělení ortopedie za příkladný přístup k pacientovi - umíte svým milým a profesionálním chováním zpříjemnit a rozptýlit všechny obavy i z náročných operací. U mne se Vám to povedlo na 200 %. A jsem Vám nesmírně vděčná za operaci, která mne vrátila do života bez bolesti a kulhání. Přeji všem krásné vánoce.
 
Napsal(a): Martina Lebedová
Datum: 10.12.2013 10:07:19

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala panu doktorovi Novobilskému a všem sestřičkám z ortopedie, kde jsem ležela od 28.11. do 1.12. za vynikající péči a starostlivost o nás pacienty. Přeji Všem krásné a pohodové vánoce, do nového roku jen to nejlepší.
 
Napsal(a): Ing. Kamil Petruška
Datum: 21.11.2013 21:35:11

Rád bych tímto za celou naši rodinu poděkoval lékařům, sestřičkám i ošetřovatelům interního oddělení za vynikající péči o naší babičku, paní Juchelovou, které jste poslední dny a hodiny jejího dlouhého života pomohli strávit v přátelském prostředí. Poskytnutá péče byla z Vaší strany velmi profesionální, děkujeme.
 
Napsal(a): Eliška Hanzlíková
Datum: 21.11.2013 21:02:56

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala gynekologicko-porodnickému oddělení za odbornou péči a přátelský přístup během porodu. Celý porod byl veden velmi profesionálně a zároveň s veškerými ohledy na vytvoření příjemné a uklidňující atmosféry. Můj nemalý dík patří panu doktoru Lučanovi a paní doktorce Hyklové, kteří se tak moc zasloužili za to, aby i to naše trochu větší miminko mělo co nejpříjemnější a nejpřirozenější cestu na svět. Dále bych chtěla poděkovat porodní asistentce Mileně Hanelové za perfektní přístup a laskavost, kterou k nám během celého porodu měla. Pobyt na oddělení šestinedělí a péče novorozeneckého oddělení také nelze opomenout. Všechny sestřičky byly velmi příjemné, ochotné vždy poradit a pomoci s miminkem. Po této zkušenosti proto mohu s čistým svědomím všem budoucím maminkám doporučit porod ve Slezské nemocnici v Opavě. Celému týmu moc děkují spokojení rodiče Eliška a Petr se synem Dominikem.
 
Napsal(a): Barbora Lesáková
Datum: 19.11.2013 11:58:40

Ráda bych touto cestou poděkovala gynekologicko-porodnickému oddělení za skvělou práci a péči během porodu a pobytu na oddělení šestinedělí. Obavy prvorodičky rychle vystřídal klid a \"pohoda\" díky milým a vstřícným asistentkám na porodním sále. Všechno vysvětlily a komunikace byla velmi příjemná. Porod byl veden panem doktorem Fabianem, který nemalou měrou přispěl k jeho bezproblémovému průběhu a pozitivnímu zážitku z něj... moc děkuji :) Pobyt na oddělení šestinedělí a spolupráce s novorozeneckým oddělením byla perfektní - sestřičky se staraly, vysvětlily práci s miminkem, pomohly s kojením a byly vždy připraveny vám cokoliv vysvětlit a i si na chvilku s vámi popovídat. Sestřičky jste skvělé a moc hodné. Všem budoucím maminkám, které váhají, zda jít rodit do Slezské nemocnice, mohu jen doporučit... byla jsem maximálně spokojená, moc vám za vše děkuji :) S pozdravem Barbora a Meda Lesákovi.
 
Napsal(a): Vágai Jaroslav
Datum: 18.11.2013 08:00:56

Tímto skromným vyjádřením bych chtěl poděkovat za péči, kterou jsem dostal při hospitalizaci na chirurgii JIP. Lékařský personál, včetně sester, pracují na vysoké profesionální úrovni co se týká zdravotního stavu pacienta a na vysoké úrovni slušného chování k pacientům. Během 3 měsíců jsem tam ležel 2x a nezaznamenal jsem sebemenší nespokojenost. Za tento kladný pocit děkuji ještě jednou celému kolektivu lékařů a personálu pod vedením prim. MUDr. Hájka. Toto poděkování také patří zdravotnickému personálu V2 při následné standartní péči.
 
Napsal(a): Tereza Mozdiková
Datum: 13.11.2013 15:08:22

Dobrý den, tím to bych strašně moc chtěla poděkovat celému gynekologicko-porodnickému týmu za perfektně odvedenou práci, co se týče porodu a péče na oddělení. Roku 2011 jsem rodila našeho prvního syna, na PS se o mě sestřičky-hlavně sestra Mocková a paní MUDr. Vytřísalová staraly strašně moc pěkně. Vše probíhalo tak rychle a skoro bezbolestně, že ani nevím o nějakých bolestech, které k porodu patří :). Tento rok 2013 jsem si to zopakovala opět ve Slezské nemocnici a opět se stejným ošetřujícím týmem a paní doktorkou. Vše probíhalo ve stejném duchu :), sestřičky kolem mě běhaly, zda něco nepotřebuji a dodávaly mi pocit, že vše bude opět tak, jak před 2 lety. Tímto chci taky moc poděkovat sestřičkám na V8-gyn-porodnickém a novorozeneckém oddělení. Všechny sestřičky k nám mají perfektní přístup a hodně se o nás starají, jak o nás maminky, tak naše miminka :). Všem maminkám, co očekávají potomka chci doporučit jedině Slezskou nemocnici v Opavě. Já jsem byla nesmírně spokojená a tímto vám chci ještě jednou strašně moc poděkovat.
 
Napsal(a): Ing. Iveta Bryjová
Datum: 06.11.2013 08:06:08

Ráda bych tímto poděkovala paní prim. MUDr. Evě Sehnálkové za umožnění odborné exkurze na Oddělení patologické anatomie. Studenti magisterského studijního oboru Biomedicínské inženýrství VŠB-TU Ostrava si mohli vyslechnout odbornou přednášku a seznámit se v reálu s kvalitním technickým vybavením, kterým oddělení disponuje. Paní primářce proto patří za podíl na univerzitním vzdělávání budoucích specialistů nejen v oblasti lékařské přístrojové techniky velké díky. Se srdečným pozdravem, Ing. Iveta Bryjová.
 
Napsal(a): Tereza Martínková
Datum: 25.10.2013 23:49:16

Ráda bych tímto moc poděkovala celému týmu na gynekologicko-porodnickém oddělení za to, jak se o mě a naši malou Bětušku starali :) Na příjmu se mě ujal pan doktor Smetansky a úžasně mě rozptýlil od myšlenek na bolestivé stahy. I díky němu jsem pak celý porod zvládala s pohodou a klidem. Také velký dík panu doktoru Fabianovi, který byl pro mě záchytným bodem v konečné fázi porodu a říkal mi, co mám dělat :) Všem sestřičkám i ostatním doktorům, jak těm, kteří se starali o mě, tak těm z novorozeneckého, kteří měli na starost Alžbětku, patří náš obrovský dík! Všechny dny v porodnici byly na jedničku, krásně se o nás starali, pomohli, poradili a měli skvělý profesionální a zároveň i lidský přístup! Moc doporučuji! Terka M.
 
Napsal(a): Kristina Nohálová
Datum: 18.10.2013 08:05:41

Chtěla bych velmi poděkovat celému týmu na gynekologicko-porodnickém oddělení. Za chvíli to bude šest týdnů, kdy jsme všichni společně zvládli komplikovaný porod a poporodní komplikace. Děkuji za profesionální přístup už od příjmu na ambulanci, přes pomoc porodní asistentky, pohotový zásah pana primáře, který dopadl více než dobře a péči sestřiček a lékařů (zdravím paní doktorku Hyklovou). Všichni byli ke mně velmi vstřícní, obětaví a vlídní, pomohli mi v nejhorších chvílích ve dne i v noci (dodnes budu vzpomínat na sestřičku, která kolem mě v inkriminovanou noc běhala). V neposlední řadě děkuji sestřičkám na novorozeneckém oddělení, že se mi skvěle postarali o Rozárku. Ještě jednou moc děkuji - i za Rozárku a za manžela. S pozdravem Kristina Nohálová.
 
Napsal(a): Jan Ontkoc
Datum: 24.09.2013 12:17:32

Dobrý den. V průběhu měsíců srpna a září roku 2013 byl ve Vaši nemocnici na plicním oddělení hospitalizován můj otec, pacient Bohdan Ontkoc, roč. 1947. Vzhledem k velmi nepříznivé diagnóze, nádoru plic s metastázemi, však otec v polovině měsíce září roku 2013 zemřel. Byla to bolestná rána pro celou naši rodinu. Nicméně, život je někdy značně složitý a přináší také bolestné chvíle. Touto cestou však nechci projevovat svou lítost a bolest nad uvedenou událostí, ale poděkovat za rodinu Ontkocových celému personálu plicního oddělení Vaši nemocnice, zejména panu primáři MUDr. Nyklovi, všem ostatním lékařům a zdravotním sestrám, vč. ostatního personálu, který se mimo jiné pacienty staral také o našeho otce, a to za jejich vysokou profesionalitu, nasazení a obětavost při péči a také za jejich přístup, vstřícnost a empatii v daném období vůči celé naši rodině. Ač, jak jsem zmínil, otec zemřel, myslím, že jeho odchod z tohoto světa byl důstojný, a to právě také díky výše uvedenému přístupu personálu plicního oddělení Vaši nemocnice. Ještě jednou děkuji jménem rodiny Ontkocových.
 
Napsal(a): Petr Buksa
Datum: 03.09.2013 08:13:59

Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat personálu pavilonu C transfúzní stanice v Opavě. Velmi příjemný personál, ochota a vstřícnost :-) Člověk se k Vám vždy rád vrací a ještě udělá tímto něco pro jiné.... Jen tak dál! Ještě jednou děkuji za personál jaký máte na transfúzní stanici v Opavě. Spokojený dárce krve. S pozdravem a přáním hezkého dne Petr Buksa.
 
Napsal(a): Jiřina Štěpánková
Datum: 27.08.2013 13:51:17

Dobrý den, ráda bych zde napsala, že Opavská porodnice je opravdu skvělá - o maminku i miminko se stará velmi příjemný a šikovný personál... a hlavně... najdou si vždy dostatek času věnovat se Vám! Můžu srovnat s jinou porodnicí v Ostravě (kam mě bohužel poslala moje doktorka) a je to skutečně nesrovnatelné!!! Děkuji mnohokrát. Další miminko už rodit asi nebudu, ale šla bych už jedině do Opavy!
 
Napsal(a): Michal Škrobánek, Opava
Datum: 25.08.2013 19:20:04

Vážený pane řediteli, píši, abyste věděl, jak skvělý kolektiv lékařů, sestřiček i pomocných pracovníků, pod vedením pana prim. MUDr. Petra Kümpela, máte na infekčním oddělení S1. Jistě jste si toho vědom, ale chci to znovu potvrdit a velmi děkuji za péči, kterou mi poskytli při mé hospitalizaci ve dnech l7.8. - 21.8. tohoto roku. I při jejich náročné a nelehké práci se všichni chovali velmi profesionálně, ochotně, vstřícně, trpělivě a mile. Moc jim všem děkuji za péči, kterou mi poskytli.
 
Napsal(a): Tomáš Oslizlo
Datum: 21.08.2013 10:35:01

Vážený pane řediteli, hodně lidí nás odrazovalo, abychom do nemocnice v Opavě šli rodit. Nedali jsme na tato slova, byli jsme na prohlídce porodních sálů a oddělení šestinedělí a novorozeňat, kde nás provázel velmi příjemný doktor pan Fabian. Nepřemýšleli jsme dál, po profesionálním vysvětlení jsme se rozhodli pro Opavu. Dne 15.8. brzy ráno se nám narodil náš prvorozený syn Matyáš. Velmi rád bych poděkoval za příkladnou práci porodní asistentce paní Mockové, která nám vše velmi pěkně vysvětlila, jak bude porod probíhat a co se bude dít. Na oddělení šestinedělí se nás následně ujala sestřička - paní Denisa Fussová, které bych chtěl velmi poděkovat za péči o mou přítelkyni Lucii a o syna Matyho. Velmi si vážíme péče lékařů, zejména paní doktorky Hyklové a pana doktora Fabiana. Nejen jim, ale i celému personálu, který se o nás velmi příkladně staral, patří naše obrovské DÍKY. Maminka Lucka, taťka Tomáš a syn Matyáš.
 
Napsal(a): Petr Grünspan
Datum: 18.08.2013 21:28:06

Děkuji za záchranu života chirurgům na V2 a za jejich profesionální rozhodování. Rovněž děkuji všem na oddělení geriatrie za jejich obětavý přístup k pacientům. Chci moc a moc také poděkovat MUDr.Palečkové, primářce Jaškové a MUDr.Hudymačové za pomoc a péči, kterou mi věnovaly. Děkuji.
 
Napsal(a): Anna Lusarová
Datum: 15.08.2013 21:32:09

Upřímné poděkování všem sestřičkám a zdravotnímu personálu oddělení Chirurgie V1 , primáři panu doktorovi MUDr. Hájkovi a panu doktorovi MUDr. Holušovi za příkladnou péči při mé hospitalizaci ve dnech 11.8. - 14.8.2013.
 
Napsal(a): Simona Celtová
Datum: 07.08.2013 13:08:44

V červenci byla na oddělení LDN pav.F opakovaně hospitalizována moje maminka paní Naděžda Můrová. Chtěla bych tímto poděkovat za sebe i maminku všem pracovníkům tohoto oddělení, zejména ošetřující paní doktorce Pařízkové, všem sestřičkám,rehabilitačním pracovnicím a sociální pracovnici paní Vykydalové. Jejich přístup k pacientům je opravdu profesionální, jsou vstřícní, milí, ochotní jak k pacientům, tak i k jejich rodinám. Ještě jednou za vše děkujeme. Simona Celtová - dcera pacientky.
 
Napsal(a): Miroslav Rašo, Ladislav Valenta
Datum: 05.08.2013 09:43:27

Děkujeme za profesionální přístup na neurologickém oddělení, vrchní sestře a sestrám Silvii Kubné a Martě Holušové.
 
Napsal(a): Ivana Mocková
Datum: 19.07.2013 08:28:48

Od 16.7. do 18.7. jsem byla hospitalizována na infekčním oddělení - pavilon S2 s podezřením na klíšťovou encefalitidu - tímto bych chtěla velice poděkovat samozřejmě panu primáři MUDr. Kümpelovi a panu doktorovi MUDr. Hiemerovi za velice vstřícný a profesionální přístup. Pan doktor mi prováděl lumbální punkci, ze které jsem měla velký strach, ovšem opravdu nebyl důvod se bát. Vše proběhlo, díky šikovnosti pana doktora, v pořádku a téměř bez bolesti. Sestřičky se nám snažily také celou dobu zpříjemnit pobyt alespoň vlídným slovem a za to jim moc děkuji.
 
Napsal(a): Jana Volná
Datum: 25.06.2013 11:40:50

Dne 17.6. - 20.6.2013 jsem byla hospitalizována na oddělení ORL s akutní angínou. Chtěla bych velice poděkovat za příjemný přístup lékařů a za ochotu, péči a starostlivost Všech usměvavých sestřiček tohoto oddělení.
 
Napsal(a): Mirek Masařík
Datum: 25.06.2013 09:14:58

Dobrý den, velmi rád bych tímto způsobem poděkoval za velmi příjemný přístup k pacientovi kolektivu RTG-Sono.
 
Napsal(a): Martina Vrbová
Datum: 20.06.2013 15:12:27

Ve dnech 17.6. - 20.6.2013 jsem byla hospitalizována na chirurgickém oddělení, kde mi byla provedena operace pupeční kýly. Chtěla bych poděkovat MUDr.Slaninovi, který mě vyšetřoval a MUDr.Kinčekovi, který provedl operaci. Děkuji také všem sestřičkám, které se o mě staraly. Moc milé, ochotné a vstřícné. A v neposlední řadě bych moc chtěla pochválit i všechny studenty a studentky, ať už ze Střední zdravotní školy nebo ze Slezské univerzity. Byli úžasní a šikovní.
 
Napsal(a): Lumír Švihel
Datum: 13.06.2013 14:25:27

Poděkování všem pracovníkům ortopedického oddělení za profesionální péči, kterou věnovali svým pacientům na pokoji č.3 od neděle 9.6. do středy 12.6.2013. Perfektní, děkuji.
 
Napsal(a): Mgr. Kristina Hlásná a žáci
Datum: 13.06.2013 09:35:02

chtěla bych poděkovat oddělení patologie za ochotu věnovat se žákům ZŠ Slavkov. Bylo to pro nás přínosné. Obzvlášť děkujeme za srozumitelný výklad a za ochotu, vstřícnost. Pro žáky bylo zajímavé i muzeum ošetřovatelství. Děkujeme.
 
Napsal(a): Irena Tichá
Datum: 10.06.2013 10:26:20

Dobrý den, chtěla bych touto cestou velice poděkovat za záchranu života mého manžela Jiřího. Mé díky patří především panu doktorovi Tomáši Böhmovi z oddělení nukleární medicíny za okamžitou resuscitaci a také zaměstnancům oddělení ARO a interny, jejichž jména neznám, ale podíleli se na jeho vrácení do života.
 
Napsal(a): Vladan Špičák
Datum: 10.06.2013 08:00:47

Děkuji lékařům ortopedického oddělení a panu primáři MUDr. Karlovi Foldynovi za operaci - výměna kyčelního kloubu. Sestřičkám za hezký přístup k pacientům.
 
Napsal(a): Julka
Datum: 06.06.2013 21:15:33

Dobrý den. Pravidelně navštěvuji oddělení urologie a tímto bych chtěla moc poděkovat panu doktorovi Michalu Quisovi. I když je v Opavě jen dvakrát týdně, má vždy dobrou náladu, trpělivost všechno vysvětlit i poradit. I při mé hospitalizaci a následné operaci byl super. Jen to čekání v ambulanci 2 až 3 hodiny je trochu moc dlouhé.
 
Napsal(a): Alena Danišová
Datum: 10.05.2013 21:42:45

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za sebe, svého manžela a naši malou princeznu Klárku, která se narodila 4.5.2013 díky pomoci týmu porodnicko-gynekologického oddělení. Přestože mne mnoho lidí odrazovalo od Opavské porodnice, rozhodli jsme se rodit tady. Od příjmu, přes porod až po pobyt na pokoji jsem se nesetkala s negativním přístupem od personálu. Ba naopak, byli chápaví, lidští a jejich přístup mne velmi uklidnil. Sestřičky i paní doktorky jsou velmi profesionální, vstřícné a nemají problém kdykoli pomoci, poradit i když jsou to maličkosti pro mne, prvorodičku to znamenalo hodně. Ještě jednou moc děkuji, protože ne pro všechny lékaře je to samozřejmostí.
 
Napsal(a): SPgŠ a SZŠ Krnov - studenti třetího ročníku ZA a p
Datum: 10.05.2013 21:41:02

Prostřednictvím této knihy bychom chtěli poděkovat paní primářce MUDr. Evě Sehnálkové a náměstkyni ředitele pro ošetřovatelskou péči paní magistře Lence Hankové za erudovaný a zajímavý výklad v rámci exkurze, která se uskutečnila včera 9. 5. 2013 s žáky třetích ročníků oboru Zdravotnický asistent na oddělení patologie a v muzeu ošetřovatelství.
 
Napsal(a): Mgr. Šárka Urbanová
Datum: 06.05.2013 10:26:28

Chci velmi poděkovat paní primářce oddělení patologie MUDr.Sehnálkové a paní doktorce MUDr.Černé za velmi zajímavý a lidsky přístupný výklad a exkurzi pro studenty Slezského gymnázia. Paní primářka i paní doktorka velmi srozumitelně vysvětlily, v čem spočívá práce patologa a zároveň myslím dokázaly přirozeně rozpustit předsudky mnoha studentů vůči této opomíjené a přitom tak zásadní a náročné lékařské profesi. Ještě jednou za sebe i studenty děkuji za ochotu, vstřícnost, obsáhlost výkladu a také nám nezištně věnovaný čas. Mgr. Šárka Urbanová, učitelka biologie a chemie na Slezském gymnáziu.
 
Napsal(a): Arnošt Tůma
Datum: 06.05.2013 07:21:04

Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat celému oddělení ORL, kde jsem byl hospitalizován od 28.4.2013 do 3.5.2013. Chtěl bych vyjádřit poděkování za profesionální a velice lidský přístup k mé osobě, jako pacientovi, ze strany lékařů, sester, pracovníků úklidu a všech pracovníků , s nimiž jsem se na tomto oddělení setkal a zvlášť, za to , jak rychlé byly jejich informace a ochota ihned vše řešit. Zvláštní dík patří p. doktorce a sestře, sloužící dne 28.04. na pohotovosti, kteří reagovali, rychle a citlivě na mé potíže. Ještě jednou velký dík všem, kteří se o mne starali a přeji samé úspěchy a hodně spokojených pacientů. S velikým díky a uznáním Tůma Arnošt.
 
Napsal(a): D.Kavanová
Datum: 30.04.2013 13:49:57

Jménem celé naší rodiny chci poděkovat všem zaměstnancům GDO (pavilon D) a oddělení interního oddělení L3, L4 a JIP za péči o naši maminku, Olgu Krapkovou. Děkujeme.
 
Napsal(a): Dorota Martinková
Datum: 25.04.2013 11:05:36

Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat celému oddělení gynekologie Opavské nemocnice. V době od 15.4 do 21.4.2013 jsem ležela na lůžkové části gynekologie, kde mi byla provedena operace. Chci poděkovat a pochválit velmi profesionální a také zároveň i velmi milý, lidský a příjemný přístup všech ošetřujících lékařů pod vedením pana primáře MUDr. Dörra. Také práce celého personálu sestřiček byla vynikající jak po stránce profesní, tak po stránce přístupu k pacientům. Jsou vždy velmi milé, příjemné a každé přání pacienta splní. Když je pacient po operaci, je někdy rozmrzelý, ale podle jejich přístupu nikdy nepoznal, že by měl nějaké nadstandartní přání, které by nebylo možno splnit. Na závěr mi ještě dovolte abych porovnala přístup lékařů a sester s Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba, kde jsem byla na menším gynekologickém zákroku pře dvěma lety. Rozdíl je to tak velký, že vše co bylo v Opavě vynikající, bylo v Ostravě na mizerné úrovni. Proto celé gynekologii ještě jednou velký dík a přeji jim mnoho stejně spokojených pacientů jako jsem byla já. S pozdravem Martinková Dorota.
 
Napsal(a): Daniel Smolka
Datum: 12.04.2013 08:10:51

Dobrý den, dne 11.4.2013 jsem byl na gastroenterologické oddělení opakovaně ošetřen videoendoskopem. Přístup všech sestřiček na tomto oddělení byl a je perfektní. Profesionální, milé a usměvavé. Přístup a provedení zákroku MUDr. Jiřího Hanáčka a sestřičky Ondruszové, příkladný a perfektní. Vše provedli a vysvětlili s příkladnou péči. Nezbývá než všem zúčastněným poděkovat za velice pěknou práci a říci jim, že takových profesionálů si nesmírně vážím. S veškerou úctou a poděkováním všem lékařům a sestřičkám na oddělení gastroenterologické ambulance Daniel Smolka.
 
Napsal(a): Jindřich Malý
Datum: 08.04.2013 20:36:58

Dobrý den, Ve dnech 14.12 2012 a 11. 3. 2013 jsem byl operován na chirurgickém oddělení Slezské nemocnice. Od své první operace až do dnešního dne stále vzpomínám na vše, co jsem musel podstoupit. Myslel jsem, že už se blíží konec mého života. Nyní se cítím každým dnem lépe a lépe. Chtěl bych poděkovat panu primáři MUDr. Jiřímu Hájkovi za záchranu života díky jeho velmi odborné a profesionální péči, ochotě a vlídnému přístupu. Také děkuji za obětavou péči, laskavost a profesionální přístup MUDr. Tomáši Papugovi, MUDr. Hynkovi Satkemu, MUDr. Valentinovi Klímovi, všem sestřičkám i pomocnému personálu na centrální jednotce intenzivní péče, kde se o mě po celou dobu mého pobytu výborně starali.V neposlední řadě bych chtěl vyjádřit svůj dík týmu endoskopického pracoviště a MUDr. Mikolajkovi. S úctou a obdivem Jindřich Malý.
 
Napsal(a): Vlasta Hrdová
Datum: 08.04.2013 07:59:48

Chtěla bych poděkovat všem sestřičkám z infekčního oddělení S2 a MUDr. Kateřině Firleyové za vzornou a laskavou péči, která byla poskytována po dlouhou dobu mému bratru p.Hlaváčkovi. Po dobu jeho hospitalizace pomáhaly sestřičky také rodinným příslušníkům tuto těžkou životní situaci zvládat i po psychické stránce. Ne všude jsme se setkali s takovým přístupem. Ještě jednou děkuji všem za skvělý přístup a péči, s jakou bylo o bratra postaráno a přeji celému oddělení hodně zdraví, štěstí a pracovních úspěchů.
 
Napsal(a): Lucie Smékalová
Datum: 05.04.2013 10:56:27

Dobrý den, ráda bych zde vyjádřila svůj dík celému gynekologicko-porodnickému týmu, lékařům, sestřičkám z novorozeneckého oddělení a odd. šestinedělí. Rodila jsem zde 21.3.2013 a narodil se mi krásný, zdravý syn Filípek. Při přijetí byli všichni velice milí a ochotní, i když jsem rodila přes noc a porodila až k ránu. Vůbec nebyli nepříjemní, právě naopak. Porod proběhl v pořádku. Ráno mě odvezli na pokoj a při nejbližší příležitosti se mi sestřičky hned věnovaly a vysvětlovaly jak to tam chodí, poučily mě o technice kojení, ukazovaly, jak správně miminko chytit, přebalit atd.. no zkrátka informovanost byla zajištěná na 100%. Na druhý den jsem měla bohužel trochu problémy s kojením, ale zašla jsem za sestřičkou a s ní jsme problém ihned vyřešili. Malý dostal novorozeneckou žloutenku a odvezli mi jej na svícení. Sestřičky mi opět vše vysvětlily, i když jsem věděla jak to chodí. V noci jsem dostala zimnici (zřejmě šok z toho, že malého najednou nemám u sebe) a tak jsem šla za sestřičkou, zda by mi nemohla nějak pomoct. Ochotně šla asi ve 2 ráno a dala mi druhou deku, změřila teplotu, dala prášek. Věděla přesně co dělat i když byla velice mladá. Opravdu jsem byla velice spokojena. Lékařky odbornice na prvním místě, navíc milé, sestřičky i ošetřovatelky rovněž. Ještě bych tady dodala pár vět ohledně hygieny. Pracuji v laboratoři, takže vím jak je hygiena důležitá, zvláště na takovémto oddělení. Čistotu měli na 1*. Prach, pavučiny, povlečení, koupelna to vše bylo naprosto v pořádku. Dokonce i kliky u dveří dezinfikovali. Personál tam opravdu dělá co může, aby zajistil klid, pohodu, čistotu a v neposlední řadě dobrou péči. Jsem opravdu ráda, že jsem zde rodila. Bylo to nejlepší rozhodnutí pro mne jako mladou prvorodičku. Tímto bych Vám všem chtěla velice poděkovat, L.S.
 
Napsal(a): Justina Šprtelová
Datum: 03.04.2013 14:47:38

Dobrý den, tímto bych ráda poděkovala celému týmu urologie, kde jsem byla hospitalizována, a následně operována. Můj zdravotní stav se zlepšil a velice se mi ulevilo. Ještě jednou děkuji za lidský přístup a obětavost. Přeji všem hodně pracovních úspěchů a spokojených pacientů.
 
Napsal(a): Jindřich Hoschna
Datum: 01.04.2013 16:30:26

V posledních letech, zdá se, začíná si mé tělo vybírat daň za všechny roky bez nutné lékařské péče - 2x odstranění vnitřních hemoroidů, zlomený kotník, 3x žlučníkový záchvat, 1x se zánětem a odstraněním kamenů ze žlučovodu. S potěšením musím konstatovat, že přístup lékařů chirurgie (MUDr. Niessner, MUDr. Rafaj, MUDr. Grussmann, MUDr. Rybka, primář MUDr. Hájek) a veškerého zdravotního personálu byl vždy vysoce profesionální a přitom lidský a vstřícný. Nemohu stejně chvályhodně opomenout ani lékaře a sestry na dalších odděleních, na kterých jsem absolvoval vyšetření a zákroky (SONO, gastroskopie, kolonoskopie, ECRP). Navíc v mém případě se jedná o průřez časem i různými terapiemi a Slezská nemocnice má u mne jen plusové body. A strava? Není to Alcron, je to dietní kuchyně a jako s takovou jsem byl rovněž spokojen. Menší rekonstrukci by si možná zasloužily WC a sprchy pro pacienty, ale není to rozhodně akutní.
 
Napsal(a): Karolína Smolínová
Datum: 27.03.2013 14:28:56

Dne 25.3. ve večerních hodinách jsem byla nucena z důvodu těžkého astmatického záchvatu vyhledat lékařskou pomoc na urgetním příjmu interního oddělení a následné vyšetření na plícním oddělení opavské nemocnice. Chtěla bych touto cestou poděkovat za velmi profesionální a především lidský přístup službu konajících lékařů MUDr. Tomáši Böhmovi a MUDr. Zdeňku Heraltovi. Můj velký dík samozřejmě patří i sestřičkám obou výše uvedených oddělení, jejich chování bylo milé, profesionální a empatické. Spokojená pacientka Smolínová Karolína.
 
Napsal(a): Vlasta Stllmachová
Datum: 19.03.2013 08:12:42

Dne 14.3 2013 jsem podstoupila LP. Tímto bych chtěla poděkovat ošetřujícím lékařům a sestřičkám na infekčním oddělení S2 za velmi vzornou péči a přístup. Všem moc děkuji. S pozdravem Stllmachová Vlasta.
 
Napsal(a): Bohumíra Nováková
Datum: 18.03.2013 08:22:49

Dobrý den, od prosince až do dnešních dnů jsem byla v péči TRN oddělení u pana primáře MUDr. Zdeňka Nykla a kolektivu celého oddělení. Chtěla bych touto cestou poděkovat za lidský přístup a ochotu všem, kteří se mi věnovali. Zejména chci poděkovat panu primáři za starostlivost a péči, která vedla k vyřešení mého zdravotního stavu. Ještě jednou moc děkuji všem. S pozdravem Bohumíra Nováková.
 
Napsal(a): M.Jasenková
Datum: 12.03.2013 21:12:41

Dobrý den, 6.3.2013 jsem byla se svým synem Vojtou na očním vyšetření. Moc bych chtěla poděkovat paní primářce Wandrolové a všem sestřičkám za velmi vstřícný přístup. Všechny byly milé, ochotné a přestože syn má již 12 let a je to už puberťák ,jednali s ním pěkně, jako s miminkem. Ještě jenou moc děkuji a zdravím M.Jasenková.
 
Napsal(a): David Lenger
Datum: 07.03.2013 22:08:00

Dobrý den, dnes jsem podstoupil vyšetření na nukleární medicíně pav. B. Chci poděkovat celému personálu od sestřiček příjmu, pana primáře, sestře na vyšetřovně a hlavně vrchní sestře pí.Muchové za velice ochotný, lidský a profesionální přístup ke mě jako pacientovi, vysvětlení průběhu celého vyšetření. Takovýto přístup by měl být na všech pracovištích. Prosím o zanechání vzkazu a poděkování tomuto oddělení. Ještě jednou moc děkuji. S pozdravem pacient David Lenger.
 
Napsal(a): Lucie Kalusová
Datum: 04.03.2013 18:41:58

Dobrý den, byla jsem na operaci žlučníku a chtěla bych moc pochválit celý personál za moc dobrou péči, laskavost a za to, jak vždycky vystupovali k člověku s úsměvem. Děkuji Vám za velmi příjemný pobyt v nemocnici.
 
Napsal(a): Jarmila Sněhotová
Datum: 26.02.2013 21:23:55

Dobrý den, už rok pravidelně jednou měsíčně musíme s velmi nemocným tatínkem navštívit urologickou ambulanci. A já bych chtěla touto cestou poděkovat všem doktorům a sestřičkám na této ambulanci, ale především bývalému primáři urolog. odd. panu MUDr. Pavlu Vágnerovi, který vždy ošetří mého tatínka pana Thiela s profesionálním, ale i s lidským přístupem, což vzhledem k jeho věku nebývá vždy obvyklé. Je to člověk na svém místě. A já mu za to mockrát děkuji.
 
Napsal(a): Věra Štěpánková
Datum: 17.02.2013 20:16:34

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za péči celému personálu jak na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení a oddělení šestinedělí. Personál byl velice příjemný a vstřícný.
 
Napsal(a): David Lenger
Datum: 12.02.2013 15:15:56

Dobrý den, dnes jsem podstoupil vyšetření na nukleární medicíně pav. B. Chci poděkovat celému personálu od sestřiček příjmu, pana primáře, sestře na vyšetřovně a hlavně vrchní sestře pí.Muchové za velice ochotný, lidský a profesionální přístup ke mě jako pacientovi, vysvětlení průběhu celého vyšetření. Takovýto přístup by měl být na všech pracovištích. Prosím o zanechání vzkazu a poděkování tomuto oddělení. Ještě jednou moc děkuji. S pozdravem pacient David Lenger.
 
Napsal(a): Markéta Bergerová
Datum: 07.02.2013 12:01:59

Dobrý den, chtěla bych poděkovat všem doktorům a sestřičkám na chirugii JIP a oddělení V2, kde byl cca 3 týdny hospitalizován můj 86 letý tatínek pan Bruno Vitásek. Byla jsem velice mile překvapena s vstřícným, příjemným a milým přístupem personálu nejen k mému tatínkovi, ale i ke mně. Všichni se chovali k taťkovi citlivě a s pochopením, což vzhledem k jeho věku nebývá obvyklé. Přeji všem hodně sil, trpělivosti a příjemných pacientů.
 
Napsal(a): MUDr.Jiří Voves
Datum: 28.01.2013 08:50:26

Dobrý den, rádi bychom Vám moc poděkovali za příkladnou a profesionální péči při narození našeho syna Martina, který se narodil dne 11. 1. 2013. Pochvala se týká jak personálu na porodním sále, tak na lůžkovém oddělení. Chtěli bychom vyzdvihnout jak profesionální péči, tak chování a přístup veškerého personálu a samozřejmě i pěkné prostředí porodnice. Děkujeme Vám ještě jednou. S pozdravem Vovsovi.
 
Napsal(a): Lída Lebedová
Datum: 28.01.2013 08:48:59

Velmi děkuji všem, kteří se pečlivě starali po dobu hospitalizace o mého tátu pana Milana Švika na gediatrickém a doléčovacím oddělení pavilonu D. Zejména velmi děkuji MUDr. Pařízkové, MUDr. Hradilové a všem zdravotním sestrám, bratrovi, pečovatelkám a lidem, kteří zajišťvali péči táty a o kterých možná ani nevím. Děkuji za citlivé, laskavé chování zdravotního personálu nejen k tátovi, ale i k rodinným příslušníkům. Vždy jsem se setkala s maximální ochotou, vstřícností a s opravdovým zájmem o člověka. Přeji Vám všem zdraví, sílu a štěstí.
 
Napsal(a): Dana Pomykalová
Datum: 21.01.2013 09:23:36

Slova chvály, obdiv, uznání jsou málo na mého ošetřujícího lékaře MUD.Sekreta, kdy jsem měla možnost strávit několik dní v opavské nemocnici. Jěště jednou moc děkuji a přeji mu ze srdce hodně zdraví, spokojenosti a prac.úspěchů při tak náročném povolání. Dodatečně poděkování sestřičkám gyn.-por.odd.V7 za jejich lidský přístup a úsměvy, které rozdávají, toto poděkování patří i MUDr. Fulnečkovi a jeho milé sestřičce. Ještě jednou moc a moc děkuji a přeji Vaší nemocnici hodně spokojených pacientů.
 
Napsal(a): Miroslava Čiržová
Datum: 18.01.2013 09:02:22

Touto cestou chci poděkovat porodnickému personálu, že mi pomohli 19.11.2012 přivést na svět syna Adámka Krále. Moc děkuji sestřičce Kašingové a Dr.Palasové a také všem na oddělení šestinedělí, jste skvělý tým. Děkuji i za léčbu světlem při novorozenecké žloutence. Hned, jak nám Adámek odroste, přineseme vám po něm oblečení pro narozená miminka.
 
Napsal(a): Petra Scheidelová
Datum: 16.01.2013 21:37:21

Z celého srdce děkujeme za profesionální péči dětského oddělení M4 vedeného prim. MUDr. Prejdovou. Náš syn Martínek zde byl hospitalizován ve dnech 14.-16.1. I přes tuto krátkou dobu je pro rodiče velmi uklidňující, když vidí, že jeho dítě je v těch nejlepších rukou. Vzorná péče, pozornost, lidský přístup a úsměv na tváři sestřiček je nezapomenutelný zážitek.
 
Napsal(a): Dominika Babicová
Datum: 16.01.2013 13:01:28

Chtěli bychom s přítelem moc poděkovat týmu porodníků, konkrétně lékaři Lučanovi a sestře Gilíkové, kteří se o nás starali ve dnech 29. a 30. prosince 2012. Porod byl velmi náročný a díky jejich péči, vstřícnosti a starostlivému přístupu jsme na svět přivedli našeho syna Vojtěcha. Ještě jednou jim moc děkujeme!!! Dominika Babicová + Jakub Kurš + syn Vojtíšek Kurš.
 
Napsal(a): Jarmila Tomková
Datum: 15.01.2013 20:35:39

Dnes 15.1.2013 jsem byla na lymfologické poradně u MUDr.Lazecké. Byla jsem poprvé. Paní doktorka i sestřička se svým lidským a velmi citlivým přístupem, ochotou a vstřícností na mě udělaly velmi dobrý dojem. Trpělivě odpovídaly na mé dotazy, ihned jsem obdržela i nový návlek na ruku. S touto trpělivostí, ochotou a milým přístupem se už setkávám jen málo. Proto chci touto cestou poděkovat paní doktorce i její sestřičce. Vedení nemocnice chci jen připomenout, že má kvalitní zaměstnance, kterým jde o pacienty.
 
Napsal(a): Petra Šturmová
Datum: 07.01.2013 13:42:50

Dobrý den, nejen Vám pane řediteli, ale i Všem sestřičkám a lékařkám, jednak na dětské chirurgické ambulanci a dospělé chirurgické ambulanci, laborantkám a lékařce RTG, neboť dnes 7.1.2012 přivezla RZP mou dceru i řidičku os. automobilu na chirurgickou ambulanci k ošetření. I přes moji nepřítomnost u případu chci moc poděkovat Všem - nejen za jejich profesionální přístup, ale i ten lidský. Jsou to lidé na svém místě a své práci dokonale rozumí a dle toho ji také vykonávají. Pane řediteli i primáři chirurgického oddělení, buďte právem na NĚ pyšní!!! Máte úžasný kolektiv pracovníků, jejichž práce na sebe dokonale navazuje. Jsou to úžasní lidé a sehraný kolektiv pracovníků, kteří se navzájem umí doplňovat. Jsem sama zdravotní sestra, která na tomto oddělení pracovala a vím, co jejich práce obnáší. Sama jsem se dnes vžila do pocitů pacienta a teprve teď umím posoudit, v jaké situaci se nacházejí... Ten, kdo to sám nezažil, neví... Tímto jim všem chci ještě jednou poděkovat za perfektní přístup a snahu. Děkuji, Šturmová.
 
Starší příspěvky:   2018  |   2017  |   2016  |   2015  |   2014  |   2013  |   2012  |   2011  |   2010  |   2009  |   2008
 
   
 

 
Smluvní zdravotní pojišťovny:
111 201 205
207 211 213
 
Aktuality a média
Oddělení
Naše muzea
Pro pacienty
Odborná veřejnost
O nemocnici
Kontakt
Slezská nemocnice v Opavě,
příspěvková organizace
Olomoucká 470/86, Předměstí
746 01 Opava
Tel: 553 766 111 (ústředna)
Fax: 553 766 884
Internet: www.snopava.cz
IČO: 47813750
DIČ: CZ47813750
ID datové schránky: q2ak7ru
Bankovní spojení:
19-0633950217/0100,
KB Opava, a.s.
Registrace:
Obchodní rejstřík vedený
Krajským soudem v Ostravě,
odd. Pr., vložka 924