+420 553 766 111
sekretariat@snopava.cz
Slezská nemocnice v Opavě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
UROLOGICKÉ ODDĚLENÍ - pavilon V
   
MUDr. Staněk Roman
553 766 620
roman.stanek@snopava.cz
   
   
Vrchní sestra: Beinhauerová Alena
553 766 622
alena.beinhauerova@snopava.cz
   
Důležité kontakty a telefonní čísla
zástupce primáře   553 766 621
urologická ambulance (výsledky)   553 766 632
dokumentární pracovnice   553 766 623
ODDĚLENÍ V MÉDIÍCH
Sonda přesně lokalizuje nádor na ledvině   [ 07.01.2019 ]
MUDr. Roman Staněk, primář urologického oddělení SN Opava   [ 05.06.2017 ]
Urologické oddělení Slezské nemocnice v Opavě   [ 28.11.2014 ]
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
StreetView prohlídka přízemí pavilonu V - centrální evidence pacientů, přízemí pavilonu V
CHARAKTERISTIKA ODDĚLENÍ

Urologické oddělení v Opavě patří mezi nejstarší oddělení na Moravě. V současnosti je umístěno do nového pavilonu chirurgických oborů. Urologické oddělení má jednu stanici s 25 lůžky, 4 všeobecné urologické ambulance a jednu odbornou urodynamickou a endoskopickou ambulanci. Operační zákroky jsou prováděny na vysoce specializovaném endourologickém sále, na centrální operačních sálech a na ambulantních sálcích pavilonu V. Pokoje se třemi lůžky jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením s možností zapůjčení televizorů. Důraz je kladen na minimálně invazivní urologii, endoskopii. Vybavením patříme mezi přední urologická pracoviště, zejména v oblasti řešení urolitiázy (močových kamenů). Za pomocí LASERu (v současné době jsou v ČR již jen další dvě pracoviště v Praze) odstraňujeme konkrementy (kamínky) z dutého systému ledvin a močovodů, případně i v močovém měchýři.

  

Endoskopické zákroky na ledvinách, v močovodech, močovém měchýři, prostatě a močové trubici provádíme na specializovaném endourologickém sále, kde využíváme nejmodernější technologie při použití endoskopických urologických nástrojů.

Operační zákroky vyžadující řez provádíme na centrálních operačních sálech pavilonu V. Pacienti vyžadující po provedeném operačním zákroku intenzivní péči jsou zajištěni na centrální Jednotce intenzivní péče,rovněž umístěné v pavilonu V. Provoz oddělení je zajištěn 7 lékaři s II. atestací a jedním lékařem v přípravě na atestaci EAU.

Na všeobecné urologické ambulanci poskytujeme širokou škálu odborné péče. Základní vyšetření, ultrazvukové vyšetření ledvin, močového měchýře, prostaty, varlat, tříselné krajiny u dospělých i dětí. Ambulantně provádíme drobné zákroky na zevním genitálu, odstranění výrůstků, kondylomat, plastické úpravy zevního genitálu a některé punkční výkony. Spektrum vyšetření sahá od problematiky onkologie, infekcí, litiázy, močových dysfunkcí, inkontinence, erektilní dysfunkce, andrologie až k základním vyšetřením pro infertilitu (neplodnost). Pro lepší informovanost pacientů před operačním výkonem jsme připravili informované souhlasy s popisem průběhu hospitalizace a charakteristikou operačního zákroku.

Endoskopická a urodynamická ambulance slouží k invazivním vyšetřením močového měchýře a k funkčnímu vyšetření močové inkontinence (pomočování), prostaty a vyšetření pánevního dna.

  

Anorektální manometrie je funkční gastroenterologické, které využívá i naše pracoviště v diagnostice poruch močového měchýře po úrazech míchy a vyšetření poruchy udržení stolice (ať už ve smyslu zácpy nebo úniku stolice). Toto vyšetření provádíme v rámci našeho zaměření pro dysfunkce pánevního dna po indikaci proktologa či gastroenterologa i pro tyto dva specializované obory.

Lékaři urologického oddělení Opava mají zkušenosti se zahraničích pobytů, kde se účastnili odborných stáží a kongresů. Sami se podílejí na vzdělávání lékařů svými přednáškami a publikacemi na regionální, celostátní i mezinárodní úrovni, jsou členy českých a mezinárodních odborných společností (Česká urologická společnost, International Continence Society, American Endourology Asociation, Česká urogynekologická společnost).

Urologické oddělení v Opavě patří mezi několik málo klinických pracovišť v ČR, účastnících se mezinárodních celosvětových klinických výzkumných projektů.

Poděkování za podporu

Vážení občané, podnikatelé, nadace…

Chtěl bych vám všem alespoň nyní touto cestou poděkovat za materiální i finanční podporu, kterou v současné těžké době poskytujete naší nemocnici.

Vážíme si toho všeho, co pro nás děláte a z mé pozice vám na oplátku mohu slíbit, že se budeme maximálně snažit poskytovat tu nejlepší péči, kterou jsme schopni zajistit.

Máme výborný tým zdravotníků a zaměstnanců a jsem přesvědčen, že to spolu zvládneme.

Budu moc rád, když se budeme moci s vámi všemi osobně setkat až se celá situace znormalizuje a osobně vám za vše poděkovat.

Ing. Karel Siebert, MBA
ředitel Slezské nemocnice v Opavě, p.o.        


 
Smluvní zdravotní pojišťovny:
111 201 205
207 211 213
 
Aktuality a média
Oddělení
Naše muzea
Pro pacienty
Odborná veřejnost
O nemocnici
Kontakt
Slezská nemocnice v Opavě,
příspěvková organizace
Olomoucká 470/86, Předměstí
746 01 Opava
Tel: 553 766 111 (ústředna)
Fax: 553 766 884
Internet: www.snopava.cz
IČO: 47813750
DIČ: CZ47813750
ID datové schránky: q2ak7ru
Bankovní spojení:
19-0633950217/0100,
KB Opava, a.s.
Registrace:
Obchodní rejstřík vedený
Krajským soudem v Ostravě,
odd. Pr., vložka 924