V pondělí 4. ledna s velkým očekáváním dorazily do Slezské nemocnice v Opavě první vakcíny proti onemocnění Covid-19. Nemocnice ještě ten samý den zahájila očkování zdravotníků a členů krizového štábu. Mezi prvními šel svým zaměstnancům příkladem a nechal se očkovat ředitel Slezské nemocnice.

 „Pevně věřím, že vakcína výrazně pomůže nám všem v těžkém boji s onemocněním Covid-19, a proto bych rád všechny zaměstnance povzbudil a posílil tak jejich důvěru v očkování. Myslím, že si všichni uvědomujeme, že zdraví našich zdravotníků i zaměstnanců je základem poskytování kvalitní a plnohodnotné péče nemocnice, obzvláště v době, kdy boj s Covid-19 výrazně ovlivňuje každodenní život nás všech.“ uvedl ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA.

Podobně jako v jiných částech západního světa máme od dnešního dne mRNA vakcínu od firmy Pfizer-BioNTech. Jedná se o vakcínu, se kterou jsou v současné době největší zkušenosti, očkováno již bylo několik milionů lidí, včetně státníků a známých osobností. Moderní technologie přípravy mRNA vakcín byla vymyšlena a zkoušena daleko dříve, než byly známy první případy současné pandemie a jak vakcinologové, tak infektologové těmto vakcínám věří. Její účinnost se po druhé dávce udává až neskutečně vysoká. Opava dnes dostala 65 lahviček vzácné tekutiny, kterou bude možno v průběhu následujících 4 dní naočkovat 325 až 390 osob, dle pokynů MZ zdravotníků z prvních linií. Další dodávku vakcín máme přislíbenu z kraje na pondělí příštího týdne.“ Doplnil primář infekčního oddělení MUDr. Petr Kümpel.

 

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Smluvní zdravotní pojišťovny

111 201 205
207 211 213
Partneři