Očkovací místo Slezské nemocnice v Opavě na Slezské univerzitě zažilo tento týden příjemné povyražení. O zpestření a dobrou náladu se postaral senátor a starosta obce Bolatice HerbertPavera, který přišel centrum podpořit a sám se nechat naočkovat. Nepřišel rozhodně s prázdnou – kromě dobré nálady přinesl drobné dárky zdravotníkům a všem sestřičkám nádherné růže.

Přišel jsem se nechat naočkovat, protože jednak už jsem věkově na řadě, ale hlavně od počátku zastávám názor, že chceme-li pandemii co nejrychleji potlačit, je nutné se napříč generacemi proočkovat v maximální možné míře. Jsem rád, že jsem po registraci velmi rychle dostal také termín očkování. Vybral jsem si očkovací místo Slezské nemocnice v Opavě na univerzitě a jsem velmi mile překvapen, že jsou tady všichni příjemní a pohodoví. Vím, pod jakým tlakem zdravotníci jsou, proto jsem je chtěl nejen podpořit, ale taky potěšit.   Věřím, že všichni, kteří se tady nechají očkovat, zažijí stejně příjemné chvíle jako já.  

Rád bych i tím, že jsem se sám přišel naočkovat, podpořil a vyzval všechny ostatní, aby se očkování nebáli. Vím, že je to každého věc, zda se nechá očkovat nebo ne, ale chceme-li se brzy vrátit k normálnímu životu, tak bychom měli společně zabojovat a využít všech účinných prostředků. Jsem přesvědčen, že maximální proočkovanost populace takovým prostředkem určitě je. Věřím, že v létě nebo v pozdním létě už nebude pandemie tak silná a budeme se moci všichni potkávat bez roušky a na různých akcích.“ Vyzývá k očkování senátor Pavera.

Se senátorem se v očkovacím centru potkal také ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert, který senátorovu podporu velmi ocenil:

„Kolem nás se objevuje stále spousta dezinformací ohledně očkování, přestože dosavadní zkušenosti a statistiky hovoří jednoznačně ve prospěch očkování. Jsem proto rád za každou aktivitu, která pomůže posílit důvěru lidí v bezpečnost očkování a rozptýlit tak zbytečné obavy. Senátorovi Paverovi za podporu děkuji a sám jsem byl svědkem, že jeho účast na očkování potěšila nejen zdravotníky a pracovníky očkovacího centra, ale také aktuálně očkované, kterým povinná půlhodina po očkování jistě utekla jako nic.“  Dodává s úsměvem ředitel nemocnice.

 

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Smluvní zdravotní pojišťovny

111 201 205
207 211 213
Partneři