Po kompletní rekonstrukci otevírá Slezská nemocnice v Opavě DOMOV SESTER, jehož prostory bude využívat nejen Slezská nemocnice, ale také Centrum psychologické pomoci a Psychiatrická nemocnice. Slavnostní otevření s přestřižením pásky proběhlo ve čtvrtek 20. května za účasti hejtmana a náměstků Moravskoslezského kraje, který rozsáhlou rekonstrukci téměř celou financoval.

„Moravskoslezský kraj zřizuje celkem sedm zdravotnických zařízení napříč regionem. Klademe důraz na to, aby lidem z našeho kraje poskytovaly dostupnou a kvalitní péči, což se neobejde bez významných investic. V minulém roce jsme v našich nemocnicích z krajských a evropských zdrojů profinancovali přes 602 milionů korun, letos to bude 467 milionů. Největší loňská i letošní investice se týkají právě Slezské nemocnice v Opavě, což doufám, místní lidé ocení,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Domov sester leží v blízkosti areálu Slezské nemocnice na ulici Olomoucká a jeho rekonstrukce probíhala ve dvou etapách, které si vyžádaly celkově 90 milionů korun. V první etapě získala budova novou střechu, zateplení a nově také výtah, který ve staré budově citelně chyběl. Druhá etapa přinesla kompletní rekonstrukci interiéru. Ve čtvrtém patře vznikly moderní byty, které bude Slezská nemocnice využívat pro své zaměstnance.

„Jsem rád, že se po dlouhé době podařilo úspěšně dokončit rekonstrukci Domova sester, který teď bude smysluplně využit. Rád bych tímto poděkoval panu hejtmanovi a všem zainteresovaným zástupcům Moravskoslezského kraje, že finančně umožnili tuto zásadní rekonstrukci.“ Dodává k otevření Domova sester ředitel Slezské nemocnice, Ing. Karel Siebert, MBA.

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 Smluvní zdravotní pojišťovny

111 201 205
207 211 213
Partneři