Blíží se další rekonstrukce v areálu Slezské nemocnice v Opavě, staveniště bude předáno firmě k zahájení prací v pondělí 31. října 2022. Nyní probíhá stěhování.

“Tentokráte se jedná o pavilon T, ve kterém byla provozována onkologická ambulance. Onkologičtí pacienti Slezské nemocnice mají po dobu rekonstrukce k dispozici potřebnou péči svých lékařů v pavilonu 7 Psychiatrické nemocnice v Opavě,” uvedl ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

Onkologická ambulance začne pro pacienty v prostorách Psychiatrické nemocnice fungovat od 1. listopadu 2022.  Stávající telefonní čísla budou funkční, pouze budou přesměrována. Registr pacientů je možný na telefonu 737 903 499, telefon na ošetřovnu a vrchní sestru je 737 903 118. 

Vjezd pro pacienty, kteří dojíždějí automobilem, je dvojí. Buď hlavním vjezdem do Psychiatrické nemocnice z Olomoucké ulice, nebo průjezdem areálem Slezské nemocnice, od vrátnice stále rovně branou do Psychiatrické nemocnice v Opavě. Parkování je možné přímo u pavilonu 7 v areálu Psychiatrické nemocnice, případně u tamního ředitelství, nebo na parkovištích blízkých marketů.

„Rekonstrukce onkologického pavilonu má trvat do května příštího roku, zásadně se změní vnitřní dispozice, přibude přístavba, vznikne nová recepce a nové ambulance. Celkové náklady se budou pohybovat kolem čtyřiceti milionů korun, většinu pokryje Moravskoslezský kraj, který Slezskou nemocnici zřizuje,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Bc. Kamila Bindrová, tisková mluvčíSmluvní zdravotní pojišťovny

111 201 205
207 211 213
Partneři