Desítky automobilových veteránů zastavily v pátek 6. září 2019 ve Slezské nemocnici v Opavě. Historické vozy nevyčíslitelné hodnoty obdivovali zaměstnanci nemocnice, pacienti i návštěvníci z celého Opavska.

Automobily do areálu nemocnice doprovodil se svojí Tatrou legendární závodník Karel Loprais. „Slezská nemocnice se stala prvním zdravotnickým zařízením v Česku, kde náš závod Trofeo NIKÉ zastavil. Nápad vznikl spontánně na základě přátelské dohody s panem ředitelem Václavcem a tiskovým mluvčím nemocnice. Smyslem našeho závodu je zpomalit a rozhlédnout se, a také udělat radost svému okolí. Jsem si jista, že návštěva Slezské nemocnice měla smysl. Soudím tak z pohledu na usměvavé tváře pacientů a dalších lidí, kteří využili našeho krátkého a historicky prvního zastavení v Opavě,“ uvedla hlavní organizátorka dvacátého ročníku závodu Trofeo NIKÉ Jeseníky 2019 Ing. Marcela Rotter.

Ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA se svým týmem připravil pro posádky automobilů krátký program. „Jsem moc rád, že závod Trofeo NIKÉ zastavil právě ve Slezské nemocnici, která v příštím roce bude slavit 120 let od svého založení. Posádky k nám přivezly kus nádherné historie, a proto jsme je v rámci krátkého zastavení vzali do našich muzeí, která jsou také jedinečná. Stihli jsme alespoň symbolicky připít na úspěch letošního - dvacátého ročníku závodu veteránů Trofeo NIKÉ. Přípitkem jsme také oslavili 70 let od vzniku sochy našeho hradu Karlštejn a letošní životní jubileum pana Karla Lopraise,“ sdělil ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Jedinečnou podívanou si v areálu nemocnice nenechaly ujít stovky návštěvníků. Nechyběl mezi nimi například senátor Mgr. Herbert Pavera či primátor Opavy Ing. Tomáš Navrátil. „Krása, která mě vrací do chlapeckých let. Chtěl bych zkusit řídit každý z těchto automobilů. Budu moc rád, když se závod Trofeo NIKÉ v příštím roce do Opavy zase vrátí,“ nechal se slyšet primátor města Tomáš Navrátil.

Z Opavy se veteráni v koloně přemístili do Jeseníků, kde je čekal náročný program plný přejezdů a zastavení.

Jiří Krušina,
mluvčí SNO a SZZ Krnov
telefon: 724 014 860

 


Web od Linelab.