Devětasedmdesát dárců přišlo v pátek do Transfuzního centra Slezské nemocnice v Opavě darovat krev a krevní plazmu. K těm stálým se přidalo 22 pracovníků magistrátu statutárního města Opava, kteří přišli darovat krev společně s primátorem Opavy Ing. Tomášem Navrátilem. Mezi nimi také náměstkyně Hana Brňáková a náměstek Igor Hendrych. „Krev je i v dnešní době špičkové medicíny nenahraditelnou složkou. Lékaři ji potřebují při náročných operacích zraněných či těžce nemocných pacientů. Zachránit může mimo jiné i krvácející rodičku, proto je dárcovství krve nesmírně důležité,“ sdělil primátor Tomáš Navrátil.

První muž Opavy nechtěl být jen morální oporou dárcům z Opavska a sám šel pustit žilou. „Obavy jsem trochu měl. I když jsem velký chlap, nedokázal jsem si představit, jak tělo zareaguje na krevní ztrátu. Musím říct, že vše proběhlo v pohodě a jsem rád, že se ze mě stal dárce krve. Musím vyzdvihnout kolegy z magistrátu, kteří se ke mně přidali. Vážím si jejich kroku a věřím, že nás do Transfuzního centra Slezské nemocnice v Opavě, které se nachází na Olomoucké ulici, bude chodit ještě více,“ podotkl primátor.

Všem dárcům z opavského magistrátu osobně poděkoval primář Hematologicko-transfuzního oddělení Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Lukáš Stejskal. Ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA je rád, že má transfuzní centrum dalšího silného spojence. „Naši pacienti neřeší, zda dostanou krev od studenta, mladé úřednice, hasiče, či dělníka. Jsou šťastní, že díky šlechetnému neznámému dárci a šikovným lékařům mohou dál žít. Osobně jsem moc rád, že se pan primátor Navrátil přidal k osobnostem, které v našem transfuzním centru krev darují. Lidé potřebují co nejvíce pozitivních příkladů ve svém okolí, aby se odhodlali k tomu jít darovat. Panu primátorovi, jeho kolegům a vůbec všem našim věrným dárcům patří mé velké díky. Jste úžasní a prosím, zůstaňte věrni našemu transfuznímu centru,“ nechal se slyšet ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Jiří Krušina,
mluvčí SNO a SZZ Krnov
telefon: 724 014 860

 


Web od Linelab.